Bosal

Firma BOSAL bola založená už v roku 1923 v Alkmaare v Holandsku av súčasnej dobe vyrába výfukové diely v 36 závodoch po celom svete. Firma je teraz nadnárodnou spoločnosťou s viac ako šiestimi tisícmi zamestnancami a ročným obratom viac ako 850 mil EUR. Radí sa medzi špičku v predajnosti, kvalite a šírkou sortimentu výfukových systémov.
Výskumné a vývojové centrum Bosal vyvinulo novú koncepciu výfukových systémov, ktorá je veľkým krokom vpred v technológii výfukových systémov počnúc katalyzátorom. Systém obsahuje viacvrstvové potrubie, ktoré chráni pred vysokými teplotami a má vstavaný katalyzátor s kovovým substrátom (ManiCat®), ktorý zlepšuje výkonnosť emisného cyklu zrýchlením účinnosti. Inžinieri firmy Bosal tieto návrhy využili pri vývoji kompletného ľahkého výfukového systému s neobvyklým závesným systémom, ktorý znižuje hmotnosť o viac ako 50%, čím ponúka mnohé zlepšenie oproti konvečným výfukovým systémemům.
Bosal nepretržite usiluje o inováciu ako súčasť zlepšovacích procesov a je aktívne zapojený do výskumu pohybových systémov.